Systemy ochrony przeciwpożarowej ANSUL®

Systemy ANSUL R-102 oraz PIRANHA firmy ANSUL zostały zaprojektowane specjalnie dla zabezpieczenia p. pożarowego urządzeń gastronomicznych oraz wentylacyjnych w profesjonalnych obiektach gastronomicznych i hotelach. Zadaniem systemów ANSUL jest zabezpieczenie urządzeń technologicznych znajdujących się bezpośrednio pod okapem oraz elementów okapu takich jak filtry przeciwtłuszczowe oraz kanały wentylacyjne biegnące od okapu do instalacji wyciągowej.

Skuteczny środek gaśniczy

System bazuje na nowoczesnym ciekłym środku gaśniczym, jakim jest płyn Ansulex, opracowany przez firmę ANSUL specjalnie do gaszenia palącego się tłuszczu. Ansulex low pH jest czystym i bezpiecznym środkiem gaśniczym o pH zbliżonym do neutralnego, którego działanie nie wpływa negatywnie na gaszone urządzenia (nie pozostawia śladów na ich powierzchni ani nie działa korozyjnie na ich strukturę). Jest łatwy do usunięcia za pomocą czystej wody, nie jest żrący i nie wpływa na zdrowie obsługi. Wszystko to powoduje, że ponowne uruchomienie kuchni po wystąpieniu pożaru i zadziałaniu systemu może nastąpić bardzo szybko. Wszystkie elementy systemu wykonane są ze stali nierdzewnej, co wpływa na ich łatwe utrzymanie w czystości. Instalacja systemu jest prosta w utrzymaniu i serwisie.

Przykładowy system ANSUL R-102 chroniący trzon kuchenny.
Zespół czujników termicznych
Centralka Systemu
Układ dysz do ochrony urządzeń gastronomicznych
Urządzenia gastronomiczne umieszczone pod okapem

Bezpieczeństwo przede wszystkim

System Ansul to ochrona zdrowia i życia ludzkiego, cennego sprzętu oraz pomieszczeń. System pozwala na zmniejszenie ryzyka związanego z brakiem możliwości prowadzenia działalności spowodowanego konsekwencjami pożaru. Zabezpieczenia przeciwpożarowe urządzeń kuchennych są brane pod uwagę przez towarzystwa ubezpieczeniowe, co powoduje obniżenie kosztów ubezpieczenia.System Ansul spełnia wymagania dla systemów gaśniczych zawarte w nowej normie PN-EN 16282 Wyposażenie kuchni przemysłowych, część 7 Instalacja i wykorzystanie stałych urządzeń gaśniczych.

Katalog PDF

Sprawdź szczegóły naszych produktów i dobierz okap do swoich potrzeb

Charakterystyka produktów NOVA CVS

-Zasada działania filtra cyklonowego
-Potwierdzona wysoka wydajność
-Ogniotrwała konstrukcja
-Kosmiczna technologia
-System dysz powietrznych AirJet
-System zasilania powietrzem
-Porty ciśnieniowe
-Zintegrowane oprawy LED Philips©

NOVA Gastronomy Solutions Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa


602 176 800 - Północ Polski

602 176 700 - Południe Polski

22 390 59 31 - Telefon Stacjonarny

Email: novacvs@nova-gs.pl

Zaprojektowanie oraz Wdrożenie - Mirit.pl