Charakterystyka produktów NOVA CVS

Filtry cyklonowe NOVA CVS
FORCE Technology
Systemy wspomagające

Zasada działania filtra cyklonowegoFiltry cyklonowe NOVA CVS, wykorzystują siłę odśrodkową do separacji cząstek tłuszczu ze skutecznością dochodzącą do 95%. Gdy powietrze nasycone tłuszczem dostaje się do filtra cyklonowego NOVA CVS, jest zmuszone przekształcić swoją ścieżkę w serię wirów. Cząsteczki tłuszczu w wirujących strumieniach mają zbyt dużą bezwładność, aby podążać za krzywą strumienia cyklonu. W rezultacie cząstki uderzają w wewnętrzne ściany kanałów filtra i trwale się do niego przyczepiają.

Potwierdzona wysoka wydajnośćBadania porównawcze przeprowadzone na politechnice, podczas których przetestowano filtry cyklonowe NOVA CVS i standardowe filtry labiryntowe stosowane w przemyśle, wykazały jednoznacznie, iż filtry cyklonowe NOVA CVS są ponad dwukrotnie bardziej efektywne niż popularne filtry przegrodowe (labiryntowe), przy tym samym natężeniu przepływu powietrza wylotowego! Wysoka wydajność wyciągu zapewnia większą higienę środowiska kuchennego, zmniejsza zagrożenie pożarowe i przekłada się na bezpośrednie oszczędności dla użytkownika. Układy wentylacyjne wyposażone w filtry NOVA CVS wymagają rzadszego czyszczenia i konserwacji kanałów oraz central wentylacyjnych.

Ogniotrwała konstrukcjaKonstrukcja filtrów NOVA CVS zmniejsza zagrożenie pożarowe i spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Filtr ma całkowicie zamknięte plecy, które stanowią barierę zapobiegającą przenikaniu płomienia do komory okapu i przewodów. Dzięki pochylonej pozycji filtrów wewnątrz okapu, tłuszcz mogący ulec zapłonowi nie gromadzi się w filtrze – grawitacja powoduje, że jego cząsteczki spływają do rynny zbierającej.

Filtry cyklonowe NOVA CVS są w całości wykonane ze stali nierdzewnej 0,8-1,0 mm i przeznaczone są do mycia w każdej komercyjnej zmywarce.

Kosmiczna technologiaZarówno filtry NOVA CVS, jak i obudowy okapów zostały opracowane i przetestowane przy użyciu najnowocześniejszej analizy CFD (Computational Fluid Dynamics). Analiza CFD jest stosowana do projektowania i optymalizacji samochodów Formuły 1, badań i rozwoju w promach kosmicznych oraz w wielu innych zaawansowanych zastosowaniach inżynierii mechanicznej i przemysłowej. Przeprowadzono testy CFD wraz z szeregiem badań eksperymentalnych na politechnice w Kownie (Litwa) i laboratoriach Force Technology (Dania) w celu określenia właściwości i zachowania okapów wyciągowych NOVA CVS. Okapy NOVA CVS dostarczane są wraz z zaleceniami odnośnie do natężenia przepływu powietrza i pełną charakterystyką spadku ciśnienia, ułatwiając w ten sposób prawidłowy dobór odpowiedniego wentylatora wyciągowego dla systemu wentylacji kuchni, a także wygodne ustawienie okapu wyciągowego zgodnie z wymaganym natężeniem przepływu odprowadzanych spalin.

System dysz powietrznych AirJetOkapy ze zintegrowanym systemem dysz wychwytujących AirJet zapewniają znaczne oszczędności energii w systemie wentylacji kuchni. System wykorzystuje efekt indukcji, który efektywnie zwiększa skuteczność wychwytywania i zatrzymywania spalin. Innymi słowy, - dostarczając około 7% wymaganego natężenia przepływu wyciąganych spalin do systemu dysz powietrznych, AirJet pozwala na zmniejszenie wielkości przepływów spalin nawet o 20% przy utrzymaniu tej samej wydajności wychwytywania i powstrzymywania przed powrotem. System wyrzutu strumienia powietrza AirJet pomaga zwiększyć wydajność przez wprowadzenie klimatyzowanego lub zewnętrznego powietrza przez szereg dysz umieszczonych po przeciwnej stronie obudowy okapu w stosunku do usytuowania filtrów. Dysze wyrzucają strumień powietrza o niskiej prędkości w kierunku filtrów i zapewniają podwójny efekt: po pierwsze, stabilizują powstający pióropusz termiczny, tworząc wir w okapie napędzający spaliny w kierunku filtrów. Po drugie, dysze tworzą „kurtynę powietrzną”, która pomaga „zmniejszyć” gorący pióropusz w komorze okapu przy jednoczesnej minimalizacji szansy jego ucieczki, zanim zostanie wchłonięty.

System zasilania powietrzemSystem doprowadzania powietrza umożliwia wprowadzenie świeżego powietrza uzupełniającego do najbardziej krytycznej przestrzeni w kuchni – tuż przy urządzeniach do gotowania. Funkcja ta zwiększa poziom komfortu pracy personelu, ponieważ świeże powietrze jest dostarczane bezpośrednio do najczęściej użytkowanej strefy z najwyższymi obciążeniami cieplnymi w kuchni. Powietrze jest dostarczane przez dużą perforowaną płytę z niską prędkością, co pozwala uniknąć przeciągów, zminimalizować mieszanie się ze spalinami i być pewnym, że skuteczność wychwytywania i zatrzymywania spalin przez okap nie jest zagrożona.

Porty ciśnienioweOkapy kuchenne NOVA CVS są dostarczane z pełną specyfikacją techniczną – charakterystyką spadku ciśnienia, współczynnikami k i zalecanymi natężeniami przepływu powietrza. Każdy okap jest wyposażony w porty ciśnieniowe, które pozwalają określić rzeczywiste natężenia przepływu spalin i powietrza nawiewanego za pomocą prostego manometru, aby odnieść się do charakterystyk spadku ciśnienia. Funkcja ta pozwala na łatwą regulację i ustawienie okapów wyciągowych zgodnie z obliczonymi prędkościami przepływu spalin i zasilania powietrzem.

Zintegrowane oprawy LED Philips©Najlepszym wyborem oświetlenia okapu są wbudowane oprawy LED, dzięki którym można zaoszczędzić do 60% energii! Oprawy idealnie wtapiają się w kształt każdego okapu i zapewniają przyjemne i jednolite białe, ciepłe światło. Wbudowana oprawa oświetleniowa jest łatwa do czyszczenia, odporna na ciepło i posiada stopień ochrony IP65. Moduły LED Philips stosowane w oprawach oświetleniowych są zaprojektowane na długie godziny pracy – mogą działać nawet do 50 000 godzin.

Katalog PDF

Sprawdź szczegóły naszych produktów i dobierz okap do swoich potrzeb

Charakterystyka produktów NOVA CVS

-Zasada działania filtra cyklonowego
-Potwierdzona wysoka wydajność
-Ogniotrwała konstrukcja
-Kosmiczna technologia
-System dysz powietrznych AirJet
-System zasilania powietrzem
-Porty ciśnieniowe
-Zintegrowane oprawy LED Philips©

NOVA Gastronomy Solutions Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa


602 176 800 - Północ Polski

602 176 700 - Południe Polski

22 390 59 31 - Telefon Stacjonarny

Email: novacvs@nova-gs.pl

Zaprojektowanie oraz Wdrożenie - Mirit.pl