Autonomiczne generatory ozonu

Autonomiczne generatory ozonuOczyszczanie powietrza przy użyciu autono- micznego generatora ozonu NOVA CVS jest jedną z najskuteczniejszych i najwydajniejszych procedur dezynfekcji
Obszary zastosowań: Urządzenia NOVA dzięki zastosowaniu unikalnej technologii produkcji ozonu można stosować wszędzie tam, gdzie występują nieprzyjemne zapachyi szkodliwe związki organiczne.Zalecane jest do dezynfekcji gabinetów, sal lekcyjnych, przedszkoli, biur oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeń gdzie wymagany jest reżim sanitarny.

Zasada działania


Ozon (O3) napotykając zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję chemiczną, powodując ich natychmiastowe utlenienie. Trzeci atom tlenu w jego cząsteczce sprawia, że jest bardzo aktywny. Natychmiast łączy się z cząsteczkami zanieczyszczeń, takimi jak zapachy, bakterie, wirusy lub pleśń i rozkłada je na mniej szkodliwe związki. Pozostały ozon samoczynnie rozpada się do O2, co sprawia, że jest on bardzo przyjazny środowisku.
Główną zaletą ozonu w porównaniu z innymi metodami dezynfekcji jest możliwość skutecznego oczyszczania dużych powierzchni. Wytworzony gaz, może dotrzeć do każdego zakamarka pomieszczenia, dezynfekując całą przestrzeń.Autonomiczny Generator Ozonu NOVA CVS działa nawet gdy występuje podwyższona wilgotność i nie wytwarza szkodliwych produktów ubocznych w postaci związków azotu, generowanych przez inne tradycyjne urządzenia ozonujące.Cząsteczki ozonu wytwarzane przez urządzenie (powiązane orbitalnie) ulegają degradacji szybciej niż w przypadku tradycyjnych technologii.
UWAGA: Ozon w dużych stężeniach jest gazem toksycznym dla człowieka i innych organizmów żywych.Wdychany może powodować poważne problemy zdrowotne.
Autonomiczny Generator Ozonu NOVA CVS wyposażony jest w tryb dezaktywacji pozostałego po procesie oczyszczania ozonu. Dzięki przyspieszeniu rozpadu ozonu można w skróconym do minimum czasie w bezpieczny sposób ponownie korzystać z pomieszczeń bez konieczności wietrzenia.Charakterystyka


- Skuteczne urządzenie dezynfekujące i bakteriobójcze do wszystkich powierzchni i powietrza
- Automatyczny cykl dezaktywacji ozonu
- Połączony efekt ozonu i fotokatalizy

Inne Zalety, ważne informacje


- Program ozonowania dobierany do wymiarów pomieszczenia (do 1000 m3)
- Oczyszczanie bez wymiennych filtrów
- W przeciwieństwie do podobnych urządzeń nie wytwarza wielotlenków azotu
- Działa również przy wysokiej wilgotności
- Urządzenie przenośne
- Dezynfekcja bez użycia chemikaliów
- Średnia znamionowa żywotność lamp UV-C=8000 godzin
- Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, bez ryzyka korozji
- Minimalny wysiłek konserwacyjny
- Łatwy w obsłudze (plug&play)
- 2 lata gwarancji

NOVA Gastronomy Solutions Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa


602 176 800 - Północ Polski

602 176 700 - Południe Polski

22 390 59 31 - Telefon Stacjonarny

Email: novacvs@nova-gs.pl

Zaprojektowanie oraz Wdrożenie - Mirit.pl